Odstoupení od kupní smlouvy ve 14 dnech od nákupu

 

Odstoupení od kupní smlouvy znamená, že zboží, které jste zakoupil na dálku, tedy přes e-shop, ale i telefonicky či e-mailem, Vám nějakým způsobem nevyhovuje,  potažmo nefunguje.

Vrátit zboží musíte však v původním obalu a stavu tak, aby prodejci nevznikla finanční ztráta. Zboží musí být kompletní. V opačném případě má prodejce nárok, strhnout nějakou částku jako kompenzaci za opotřebení (např. škrábance, chybějící příslušenství, …). Výše vracené ceny bude vždy bez nákladu na dopravu a to i v případě akce poštovné zdarma. Poštovné bude odečteno podle skutečných nakladu na jeho přižení.

Kdo může/nemůže odstoupit od smlouvy?

Odstoupit od smlouvy ve 14 dnech není možné v případě, že kupujícím není spotřebitel, tedy v případě nákupu podnikatelem - fyzickou osobou nebo jakoukoliv právnickou osobou.

Kdy a jak dostanu peníze zpět?

Ze zákona jsme povinni peníze vyplatit do 14 dnů ode dne Vašeho odstoupení od smlouvy, vždy však ne dříve než po doručení zboží zpět k nám. Peníze můžete dostanete bezhotovostně převodem na bankovní účet po zadání čísla bankovního účtu v příslušené sekci uživatelského profilu na webových stránkách, sdělením čísla účtu zákaznickému servisu.